KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13899508
*
nr 1389 9508
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 40x65 cm
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2021
kl 19:21:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/4 20:02:01
1
1.000 kr
4/4 08:41:53
2
1.200 kr
5/4 19:04:40
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnar Johnsson
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Läs mer om Gunnar Johnsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar johnsson komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Gunnar Johnsson
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Läs mer om Gunnar Johnsson
nr 1389 9508
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 40x65 cm
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/4 20:02:01 | 1 | 1.000 kr |
| 4/4 08:41:53 | 2 | 1.200 kr |
| 5/4 19:04:40 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnar Johnsson
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.Läs mer om Gunnar Johnsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar johnsson komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



