KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13899508
*
nr 1389 9508
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 40x65 cm
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2021
kl 19:21:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/4 20:02:01
1
1.000 kr
4/4 08:41:53
2
1.200 kr
5/4 19:04:40
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnar Johnsson
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Läs mer om Gunnar Johnsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar johnsson komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:30
*
Gunnar Johnsson
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Läs mer om Gunnar Johnsson
nr 1389 9508
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 40x65 cm
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/4 20:02:01 | 1 | 1.000 kr |
| 4/4 08:41:53 | 2 | 1.200 kr |
| 5/4 19:04:40 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnar Johnsson
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.Läs mer om Gunnar Johnsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar johnsson komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:30



